Łukasiewicz Research Network – Institute of Innovative Technologies EMAG
Friday, 14 May 2021 08:09

Projekt SAGA wesprze dostępność portalu gov.pl.

W ŁUKASIEWICZ-EMAG od lat mówimy nie dla izolacji społecznej, wykluczenia i dyskryminacji osób niepełnosprawnych, osób starszych oraz innych grup, ze względu na swoje cechy. Realizujemy projekty mające na celu znoszenie barier na różnych płaszczyznach oraz wspieramy idee dostępności infrastruktury i usług przestrzeni publicznej.

Dlatego miło nam poinformować, że właśnie została podpisana umowa na realizację projektu SAGA, inaczej System Automatycznego Generowania Avatara dla osób posługujących się Polskim Językiem Migowym. W ramach projektu, ŁUKASIEWICZ – EMAG dostarczy technologię automatycznego tłumacza języka pisanego na język migowy w postaci avatara, która zostanie zaimplementowana na Portalu GOV.PL i posłuży do komunikacji administracji publicznej z osobami niesłyszącymi. Rozwiązanie umożliwi osobie niesłyszącej wskazanie tekstu do przetłumaczenia lub będzie uruchamiane automatycznie po rozpoznaniu kontekstu. Dzięki wykorzystaniu technologii informacje prezentowane na witrynie staną się jeszcze bardziej dostępne.

Realizacja umowy to pierwszy krok w rozwoju systemu SAGA i jednocześnie kolejny krok w kierunku budowania wizerunku podmiotów z sektora administracji publicznej, jako nowoczesnych instytucji, wykraczających poza podejście intencjonalne, otwartych na klienta z różnymi potrzebami i skutecznie realizujących usługi publiczne.

Więcej o wykorzystaniu systemu SAGA na witrynie GOV.PL można poczytać klikając w poniższy link:
https://www.gov.pl/web/govtech/jak-portal-govpl-staje-sie-jeszcze-bardziej-dostepny-cyfrowo-dowiedz-sie-wiecej-o-projekcie-saga

Projekt dołączy do grupy innowacyjnych rozwiązań opracowanych przez nas z myślą o wszystkich uczestnikach życia społecznego i wspierających integrację społeczną, jak AudioMovie, OpenArt, infomat-e, czy migowisko.